Pejzaże Polski – konkurs plastyczny dla uczniów szkół polonijnych działających w Holandii

Zapraszamy uczniów szkół polonijnych, a także dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Holandii do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs adresowany jest do trzech grup wiekowych: 4 – 6 lat, 7 – 10 lat oraz 11 – 15 lat.

Tematyka konkursu w najmłodszej grupie wiekowej to ilustracja wybranego wiersza Marii Konopnickiej dla dzieci. Przykładowe wiersze poetki znajdują się na stronie http://wierszykidladzieci.pl/wierszykikonopnickiej.php

Prace plastyczne starszych grup mają przedstawiać dowolny polski krajobraz lub widok natury. Można również namalować miasta takie jak Warszawa, Kalisz, Zakopane, Poznań (ewentualnie inne) związane z życiem trójki wybitnych Polaków – M. Konopnickiej, M. Curie-Skłodowskiej oraz J. Wybickiego.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 18 października 2022 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu plastycznego.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania.

Pytania dotyczące konkursu oraz zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-maila okp.krakow@gmail.com