Pejzaże Polski – konkurs plastyczny dla uczniów szkół polonijnych działających w Holandii

Zapraszamy uczniów szkół polonijnych, a także dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Holandii do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs adresowany jest do trzech grup wiekowych: 4 – 6 lat, 7 – 10 lat oraz 11 – 15 lat.

Tematyka konkursu w najmłodszej grupie wiekowej to ilustracja wybranego wiersza Marii Konopnickiej dla dzieci. Przykładowe wiersze poetki znajdują się na stronie http://wierszykidladzieci.pl/wierszykikonopnickiej.php

Prace plastyczne starszych grup mają przedstawiać dowolny polski krajobraz lub widok natury. Można również namalować miasta takie jak Warszawa, Kalisz, Zakopane, Poznań (ewentualnie inne) związane z życiem trójki wybitnych Polaków – M. Konopnickiej, M. Curie-Skłodowskiej oraz J. Wybickiego.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 18 października 2022 roku. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Informujemy, że zebranie jury konkursowego oraz ogłoszenie wyników odbędzie się 12 listopada 2022 roku.

Regulamin konkursu plastycznego.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania.

Pytania dotyczące konkursu oraz zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-maila okp.krakow@gmail.com