Konkursy dla uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą

Stowarzyszenie Oświaty i Kultury Polskiej zaprasza uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą do wzięcia udziału w konkursach ogłoszonych w ramach zadania NIEPODLEGŁA1918.PL. Celem projektu jest aktywizacja środowisk szkolnych  do przeprowadzenia  wydarzeń upamiętniających rocznicę  odzyskania niepodległości  przez Polskę.

Projekt zakłada przeprowadzenie następujących konkursów:

Konkurs literacki zatytułowany „Czym jest niepodległość?”, który ma zachęcić młodzież do zastanowienia się nad tym, co niepodległość znaczyła dla wcześniejszych pokoleń, na czym polega dzisiaj oraz  czym powinna być dla młodych ludzi będących u progu dorosłego życia.

Konkurs na prezentację multimedialną poświęconą wybitnej postaci historycznej zasłużonej dla odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz odbudowy  II Rzeczypospolitej.

Konkurs plastyczny „Plakat na Święto Niepodległości” polegający na wykonaniu pracy plastycznej, która będzie promować uroczystości lub wydarzenia szkolne związane z obchodami Święta Niepodległości w miejscu zamieszkania uczestników konkursu.

Quiz historyczny „Co wiesz o Polsce niepodległej”, który ma zachęcić młodzież do pogłębienia wiedzy  na temat okoliczności powstania II Rzeczypospolitej oraz  jej historii i kultury.

Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdują się w zakładkach strony Projekt NIEPODLEGŁA1918.PL.

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

Partnerem projektu jest Kongres Oświaty Polonijnej.